Hepato Pankreato Biliyer Cerrah Prof. Dr. Mustafa Keremin web sitesine hoş geldiniz!

Telefon

+90 530 819 14 96
+994 51 657 91 53

Pazartesi - Cuma

9:00 - 16:00

E-posta

info@drmustafakerem.com

IPMN tedavisi

IPMN tedavisi

Bir IPMN pankreas içinde herhangi bir yerde gelişebilir: pankreasın başındaki ana kanalda, kuyruğa uzanan kanal boyunca veya organın derinliklerinde uzanan duktal dallar içinde. Çoğu durumda kistin çıkarılması için ameliyat önerilir. Pankreatik neoplazmların ve kanserin cerrahi tedavisi yılda en az 20 ve üzerinde pankreas cerrahisi yapan cerrahlar tarafından tedavi edilmelidir.

Cerrahi prosedür, pankreas içindeki IPMN'nin pankreas konumuna bağlı olarak değişecektir. Pankreasın kuyruğundaki bir IPMN, distal pankreatektomi adı verilen cerrahi bir prosedürle tedavi edilir. Pankreasın başında bulunan bir IPMN, bir pankreatikoduodenektomi veya Whipple prosedürü ile tedavi edilir. Nadir durumlarda, total pankreatektomi adı verilen bir prosedürde IPMN'li hastalarda tüm pankreas kaldırılır. .

Duktal dallar içinde keşfedilen IPMN'lerin tedavi edilmesi daha zordur ve cerrahi yerine, çoğu kez, görüntüleme bulguları için görüntüleme bulguları ile yakından izlenir. Bu yandal kanal tipi IPMN'ler, ana kanal IPMN'lerinden daha az saldırgan olma çalışmalarında bulunmuştur.

Tecrübeli pankreas cerrahları pankreas hastalıklarını ve bozukluklarını tedavi etmek için laparoskopi gibi bir tür endoscopik prosedür gibi minimal invaziv cerrahi teknikleri kullanmaktadır. Laparoskopik pankreas cerrahisi tarafımızca da sık olarak tercih edilen bir yöntemdir.

Awesome Image
Awesome Image

IPMN ile ilgili bilgi almak için tıklayın!

Kazandığım Ödüller

Emek vermeden bir şeye ulaşmayı düşünmek, hayalperestlikten başka bir şey değildir!

Awesome Image Awesome Image